Arabayla Schillingsfürst Konaklama (Romantik Yol-Almanya)

 

Arabayla  Avrupa Turu 2015 ” 25 Ağustos Salı Yolculuğumuzun 17. Günü Devam Ediyor.

Almanya Romantik Yol Seyahatimizin üçüncü ve dördüncü gecesinde Romantik Yol Güzergahının en romantik, en güzel yeri Rothenburg Ob der Tauber’in 12 km güneybatısında yer alan küçük yerleşim yeri Schillingsfürst’de kalacağız.

Dinkelsbühl’den çıkmamızdan yaklaşık 40 km sonra küçük ve sakin kasabaya varıyoruz. Kasabaya girişte benzin istasyonu görünce aracımıza yakıt almak için duruyoruz. Benzinin litresi 1,339 €.

Yolculuğumuzun olmazsa olmazı kalacak yer için seçimimiz ev kiralamak.  Arabayla Almanya Romantik Yol’da Konaklama Schillingsfürst  tercihimiz ise booking.com. Evimiz çok kolay yerde fotoğraflarından zaten hemen tanıyıp önünde duruyoruz. Eve ait yanında bulunan boşluğa aracımızı park ediyoruz. Ev sahibimize her zamanki gibi yolda iken mesaj attığımızdan geleceğimiz saati biliyor. Kapıya bahçedeyim diye not yazmış. Biz bahçeye yönelinceye kadar gelişimizi duymuş olmalı ki çıkıp geliyor ve bize eve gezdirip ihtiyacımız olursa yan taraftaki evde oturduğunu söyleyip yanımızdan ayrılıyor.

Güzel Evimiz

Kalacağımız yer iki buçuk uncu kat yani çatı katı.

Çatı katı olsa da normal daireden bir eksiği yok fazlası var hani. On numara beş yıldız.

Çift kişilik kocaman yatağın olduğu büyük oda ahşap bir kitaplık ile oturma odasından ayrılmış.

Çocukların odasında iki ayrı tek yatak bulunuyor.

Mutfak tam donanımlı öyle ki ne ararsanız var.

Banyosu ise kocaman. Kısacası bir ailenin yaşaması için her şey düşünülerek konulmuş. Üstelik şirin mi şirin. İki gece konakladığımız Schillingsfürst Evimiz bizi çok rahat ettirdi.

Şimdi bize düşen bir an önce eve yerleşip mutfağında bir şeyler pişirip karnımızı doyurmak. Tabi akşam yakın ama gün ve gezilecek yerler bizim için henüz bitmedi. Arabayla Romantik Yol’da Romantik Gece için yolumuz çok yakında yer alan Rothenburg Ob der Tauber’e.

Arabayla  Avrupa Turu 2015 ” 25 Ağustos Salı Yolculuğumuzun 17. Günü Devam Ediyor.

Leave a Comment