Tur Şirketleri Yerine Neden  Avrupa Turu’na Arabayla Çıkmalısınız?

Çünkü Daha Ucuz, Daha Güzel, Daha İlginç, Daha Keyifli, Daha Rahat.

Arabayla Yolculuk Ucuzdur

“Araba ile Avrupa gezisi” için yazacağım detaylar sınırlı bütçeyle gezmek isteyenlere. Güzel bir gezi için çok fazla paraya ihtiyacınız yok. Göreceksiniz bir tur şirketi ile gideceğiniz bir haftalık gezide tek başınıza harcayacağınız para kadar bir ayda harcayacaksınız. Tek başınıza yaptığınız bir uçak seyahatine ayırdığınız yol ücreti aynı seyahati ailecek yapmaya kalktığınızda misliyle artacaktır.  Gezilerinizde kendi arabanızı kullanmanız, gezi masraflarınızı düşürmenin en iyi yoludur. Arabayla yolculuk ucuzdur.

Arabayla Yolculuk Eğlencelidir

Tur şirketleri ile yapılan koşuşturma dolu gezilerden çok daha güzelini keyfinize göre yapacaksınız. Düşünsenize zamanınız yalnızca size ait. Size dayatılan yerleri değil sizin istediğiniz yerleri gezin. Bir yerden daha fazla mı hoşlandınız oraya daha çok zaman ayırın. Arabayla yolculuk eğlencelidir.

Arabayla Yolculuk Özgürlüktür

Yolunuz üzerinde ilginizi çeken bir yere mi rastladınız, arabanızı kenara çekip inin, keşfedin, fotoğraflayın. Bu sizin geziniz. Yolculuğu istediğiniz yerde yavaşlatır, istediğiniz yerde durdurursunuz. Arabayla yolculuk özgürlüktür.

Arabayla Yolculuk Rahattır

Yoruldunuz mu, acıktınız mı, çocuklarınız sıkıldı mı, güzel bir yer bulun ki bunun için fazla uğraşmayacaksınız, mola verin, piknik yapın. Arabayla yolculuk rahattır.

Arabayla  Yolculuk Keyiflidir

Sabah biraz geciktiniz mi, telaşa yer yok. Nasıl olsa uçağa yetişmeyeceksiniz, rahat olun. Otelinizden ayrılma vaktini kendinize göre ayarlayın. Uçak sizi beklemez ama kapıda arabanız her daim emrinize amade. Üstelik boş yere havalimanında da beklemeyeceksiniz. Boşa harcanan zamanı siz daha fazla yer gezerek değerlendirebilirsiniz. Arabayla  yolculuk keyiflidir.

Araba İle Yolculuk  Bilinmeyene Yolculuktur.

Her gün yeni bir şey getirir. Yeni bir yer, yeni bir heyecan, yeni bir kişi, yeni bir otel, yeni bir kültür, yeni bir deneyim ve güzel anılar. Arabayla yolculuk ilginçtir.

 

Arabayla Yolculuk Güzeldir ama bunu gerçekleştirmek için önce istemelisiniz.

Haydi “araba ile  Avrupa turunu” isteyin ve cesaret edin.

Carpe Diem ”Günü Yakala,  Anı Yaşa”

AN GELİR
“..Bir yolun varsa gidilecek sona bırakma,
Bir sözün varsa dilden yüreğe, hiç susma,
Görmen gerekiyorsa birini git yanına.!
Okşaman gereken bir yürek varsa esirgeme elini,
Hayat çok zalim..”

An gelir;
“..Elini, gözünü, yolunu, yüreğini alır senden,
O zaman istesen de;
Dokunamaz,
Göremez,
Gidemez,
Söyleyemez olursun..”
Can YÜCEL Şiiri

NOT: Sonraki Yazım Arabayla Avrupa gezisi Başlıyor İpsala

2 YORUMLAR

  1. peki yurtdışında atmlerden para çekerken komisyon ödememek için nasıl bir yol izlemek gerekiyor
    bankalar bu konuda çok acımasız ama sizlerin bildiği masrafsız bir yol var mı

    • Malesef masrafsız çalışmıyorlar diye biliyorum. O yüzden küçük küçük çekip fazla ödemek yerine daha büyük miktarda çekmek bir çözüm olabilir. atm leri kullanmak yerine kartınız ile ödeyip nakitinizi gerekli durumlar için saklamanız daha uygun. Biz hep öyle yaptık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin